o nas

o nas

SlowTravel.pl to marka powstała w 2007 roku, na wiele lat przed modą na slow w Polsce.

Należy do firmy Reporter Travel & Consulting, która jest zarejestrowanym organizatorem turystyki nr Z/46/2007 z turystyczną gwarancją ubezpieczeniową wystawioną przez firmę AXA.

Z kolei Reporter Travel & Consulting to my – Małgorzata i Tomasz, prywatnie małżeństwo, piloci wycieczek, przewodnicy po Krakowie, uwielbiający wszelkie podróże i te krótkie i te dalekie, ale zawsze na własnych zasadach, które są tożsame ze slow travel.

Naszą mocną stroną jest wyszukiwanie ciekawych miejsc i opracowywanie logistyki.  Programy naszych wycieczek są dobrze wyważone i dopracowane. Zdecydowanie  pozwalają zaoszczędzić czas tym z Was, którzy na codzień zajmują się czymś innym i żyją w pędzie.  Dzięki takiej wycieczce czy wyjazdowi oderwiecie się od codziennych obowiązków, zostaniecie “zaopiekowani” , zapomnicie o stresie, niepotrzebnej bieganinie i zwyczajnie będziecie mogli naładować baterie na dłużej.

Bardzo dbamy o każdy szczegół przed, w czasie i nawet po wyjeździe.

Skoro są mocne strony, to są i słabe…

Naszą słabą stroną jest odwlekanie w czasie działań dotyczących rozwoju naszego projektu.

Strona www.slowtravel.pl już miała inną wersję, lecz ponieważ była prowadzona w języku angielskim, to przekształciła się w www.slowtourspoland.com – serwis dla turystów przyjeżdżających z zagranicy.

My tymczasem reaktywujemy istnienie serwisu www.slowtravel.pl niemal od początku. Od zera fanów, zera zasięgów itp. Prawdę mówiąc nie martwi nas to jakoś szczególnie, bo nie o wynik i zasięgi tu chodzi… jednak zależy nam, by dotrzeć do wszystkich tych z Was, dla których idea slow travel nie jest obca, a jednocześnie nie lubią i nie chcą podróżować sami.

W 2004 r nastąpiła w Polsce deregulacja zawodu przewodnika miejskiego oraz pilota wycieczek. W konsekwencji każdy może się przedstawić jako przewodnik, nawet jeśli jeszcze do wczoraj wykonywał zupełnie inną pracę.

Z  doświadczenia jednak wiemy, że zdane egzaminy i w ten sposób zweryfikowana nasza wiedza w niczym nie przeszkodziły naszym Gościom. Jest wręcz przeciwnie. Slowtravelowcy to ludzie otwarci, chętni na przyswajanie rzetelnej wiedzy i dlatego poniżej przedstawiamy nasze licencje, dzięki którym możemy oprowadzić Was po prawie wszystkich miejscach w Krakowie 🙂 

Małgorzata Zielina

licencja przewodnika po Krakowie

przewodnik po Zamku Królewskim na Wawelu

przewodnik po Podziemiach Rynku

przewodnik po Fabryce Schindlera

przewodnik po Ojcowskim Parku Narodowym

Tomasz Walczyk

licencja przewodnika po Krakowie:

przewodnik po Zamku Królewskim na Wawelu

przewodnik po Fabryce Schindlera

przewodnik po Ojcowskim Parku Narodowym

Choć zdaniem Leszka Mazana – Kraków to pępek świata, my mamy nieco odmienne zdanie i z największą ochotą zabierzemy Was poza miasto, na bliskie i dalsze wyjazdy.

Współpracujemy z fantastycznymi, sprawdzonymi, odpowiedzialnymi ludźmi na całkiem niezłym (powierzchniowo) obszarze Polski.