508 051 555, 604 534 354 info@slowtravel.pl
Slow Travel Polska

Dlaczego Slow Travel, czyli nieśpieszne i uważne podróżowanie?

Bo w taką turystykę wierzymy. W turystykę niemasową, aktywną, ale bez pogoni za koniecznością „zaliczenia” kolejnej atrakcji, po to tylko, żeby ją „odfajkować”.

Pracując od tylu lat z turystami zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieją różne potrzeby związane z turystyką, podróżowaniem i poznawaniem świata.

Pokażemy Ci miejsca mniej znane, ale nadal bardzo ciekawe. Pokazując Kraków nie zasypiemy Cię datami i nazwiskami (chyba, że sam/a tego chcesz ;-), lecz chcemy pokazać miasto jako całość – od zabytków i historii poprzez współczesne zagadnienia, ciekawostki, sprawy, które dotyczą miasta i jego mieszkańców.

Jeśli sami nie dysponujemy czasem, żeby poprowadzić zwiedzanie  (bo np. musimy wyjechać, żeby nakręcić dla kogoś materiał filmowy), to po uzgodnieniu takiej możliwości z naszym potencjalnym Gościem – zapewniamy zastępstwo innego przewodnika, którego znamy osobiście i wiemy, że nie tylko jest dobry pod względem merytorycznym, ale również wpasowuje się w ideę slow.

 

Poznajmy się bliżej 🙂

Poznaliśmy się „na ulicy”, kiedy to otrzymaliśmy zlecenie na poprowadzenie tej samej wycieczki, dzielonej między nas na pół. W końcu jesteśmy licencjonowanymi przewodnikami po Krakowie 🙂

Potem się okazało, że interesują nas podobne rzeczy, mamy podobne spojrzenie na życie, nie lubimy dyskotek, hałasu, udawania kogoś innego i hipokryzji.

Tomek jest zdecydowanym miłośnikiem historii, odkrywania tajemnic, pasjonuje się żeglugą, genealogią, posiada umiejętność łączenia faktów historycznych i przedstawiania ich w bardzo przystępny sposób.

Gosia z kolei woli przyrodę od dużego miasta, długie wędrówki i odkrywanie nowych miejsc. Interesuje się historią gospodarczą, przedsiębiorczością, filmowaniem z drona. Twierdzi, że wie, jak dopasować rodzaj i formę wycieczki/ wypoczynku do czyichś potrzeb.

FILMOWANIE I PROWADZENIE KANAŁU NA YOUTUBE –  od niemal 2 lat to nasza największa, wspólna pasja. Poniżej w stopce znajdziesz znaczek YouTube’a, po kliknięciu którego przeniesiesz się na nasz kanał, na który Cię serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy Państwa serdecznie do współpracy! 

Opowiemy o Krakowie i innych miejscach dawnej Galicji i Śląska Cieszyńskiego. 

Przygotujemy od strony merytorycznej oraz nakręcimy i  zmontujemy materiał filmowy na zamówienie (w tym i z drona).