508 051 555, 604 534 354 info@slowtravel.pl
Gosia i Tomek o nas

Dlaczego Slow Travel, czyli nieśpieszne i uważne podróżowanie?

Bo w taką turystykę wierzymy. W turystykę niemasową, aktywną, ale bez pogoni za koniecznością „zaliczenia” kolejnej atrakcji, po to tylko, żeby ją „odfajkować”. Naszym zdaniem lepiej spędzić więcej czasu w danym miejscu i je dobrze poznać i poczuć wszystkimi zmysłami. Wtedy nasze doświadczenia z podróży są trwalsze i pełniejsze. 

Poznaliśmy się „na ulicy”, kiedy to otrzymaliśmy zlecenie na poprowadzenie tej samej wycieczki, dzielonej między nas na pół. W końcu jesteśmy przewodnikami po Krakowie (ze starymi licencjami marszałkowskimi) 🙂

Potem się okazało, że interesują nas podobne rzeczy, mamy podobne spojrzenie na życie, nie lubimy dyskotek, hałasu, udawania kogoś innego i hipokryzji.

Gosia  – „Wolę przyrodę, małe miasteczka i wsie od dużego miasta. Uwielbiam długie wędrówki i odkrywanie nowych miejsc. Ale interesuje mnie też historia gospodarcza oraz przedsiębiorczość, jak również historie ludzi, którzy mieli wpływ na obecne czasy. W wieku zaledwie 12 lat wiedziałam, że jak dorosnę, to zostanę pilotem wycieczek zagranicznych. I tak też się stało. Przed lata podróżowałam z turystami po Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej i okazjonalnie docierałam do wielu krajów na wszystkich kontynentach (z wyjątkiem Antarktydy)”.

Tomek  – „Jestem zdecydowanym miłośnikiem historii – z wykształcenia i pasji,  odkrywania tajemnic związanych z miejscami i ludźmi.  Pasjonuje mnie  genealogia, stara fotografia, posiadam umiejętność łączenia faktów historycznych i przedstawiania ich w bardzo przystępny sposób”.

FILMOWANIE I PROWADZENIE KANAŁU NA YOUTUBE –  od 2 lat to nasza największa, wspólna pasja. Poniżej w stopce znajdziesz znaczek YouTube’a, po kliknięciu którego przeniesiesz się na nasz kanał, na który Cię serdecznie zapraszamy!

Na naszym blogu i przede wszystkim w naszych filmach znajdziesz wiele uporządkowanych informacji na temat historii danego miejsca oraz atrakcji turystycznych.

Wiemy, że nawet przewodnicy turystyczni bardzo często korzystają z naszych filmów, by dobrze móc się przygotować do poprowadzenia wycieczek po miastach, czy miasteczkach, które rzadko odwiedzają.

Jeśli chcesz, żebyśmy oprowadzili Ciebie, Twoją rodzinę czy  znajomych po Krakowie, to więcej informacji o zwiedzaniu Krakowa, znajdziesz tutaj.

Dołącz do nas również na Facebooku oraz Instagramie.