o nas

o nas

SlowTravel.pl to marka, która powstała w 2007 roku, na wiele lat przed modą na slow w Polsce.

 

Należy do firmy Reporter Travel & Consulting, która jest zarejestrowanym organizatorem turystyki nr Z/46/2007 z turystyczną gwarancją ubezpieczeniową wystawioną przez firmę AXA.

Za całością stoimy my – Małgorzata i Tomasz, prywatnie małżeństwo, piloci wycieczek, przewodnicy po Krakowie, zajmujący się turystyką przez całe swoje życie zawodowe, uwielbiający wszelkie podróże i te krótkie i te dalekie, ale zawsze na własnych zasadach, które są tożsame ze slow travel.

Co zatem uważamy za istotne w podróżowaniu? 

  • autentyczność 
  • kontemplowanie a nie zaliczanie
  • uważne podróżowanie
  • otwarcie na różne doświadczenia
  • czas na relaks
  • podróż w małej, kameralnej grupie do max. 15 osób
  • smakowanie lokalnej kuchni
  • poznawanie sposobów przyrządzania smakowitych potraw

 

Naszą mocną stroną jest wyszukiwanie ciekawych miejsc i opracowywanie logistyki.  Programy naszych wycieczek są dobrze wyważone i dopracowane. Zdecydowanie  pozwalają zaoszczędzić czas tym z Was, którzy na codzień zajmują się czymś innym i żyją w pędzie.  Dzięki takiej wycieczce czy wyjazdowi oderwiecie się od codziennych obowiązków, zostaniecie “zaopiekowani” , zapomnicie o stresie, niepotrzebnej bieganinie i zwyczajnie będziecie mogli naładować baterie na dłużej.

 

Bardzo dbamy o każdy szczegół przed, w czasie i nawet po wyjeździe.

Pracujemy przecież na własną markę, współpracujemy z osobiście nam znanymi przewodnikami, pilotami, ośrodkami, kierowcami…. Nie stoi za nami żadna wielka korporacja z dziesiątkami pracowników, którzy na koniec miesiąca muszą zdać raport z liczby uczestników na poszczególnych wyjazdach. Od zawsze zajmowaliśmy się slow travel i absolutnie każdy Uczestnik naszych wyjazdow jest przez nas traktowany jak VIP. Naszym atutem jest to, że mamy duże praktyczne doświadczenie w tym, czym się zajmujemy 🙂

 

Jednakże skoro są mocne strony, to są i słabe…

Naszą słabą stroną jest odwlekanie w czasie działań dotyczących rozwoju naszego projektu. Wynika to wprost z tego, że nasza ekipa to my – Tomasz i Małgorzata oraz współpracujący od czasu do czasu z nami specjaliści, co przekłada się na brak czasu na działania m.in. marketingowe. Tu mamy olbrzymie zaległości, przyznajemy się ….

Strona www.slowtravel.pl już miała inną wersję, lecz ponieważ była prowadzona w języku angielskim, to przekształciła się w www.slowtourspoland.com – serwis dla turystów przyjeżdżających z zagranicy.

My tymczasem wracamy do budowania projektu www.slowtravel.pl niemal od zera: od zera fanów, zera zasięgów itp. (zostaje tylko nasze doświadczenie związane ze zrealizowanymi wyjazdami). Prawdę mówiąc nie martwi nas to jakoś szczególnie, bo nie o wynik i zasięgi tu chodzi… jednak zależy nam na tym, by dotrzeć do wszystkich tych z Was, dla których idea slow travel nie jest obca, a jednocześnie nie lubią i nie chcą podróżować sami bądź po prostu poszukują inspiracji do podróży po Polsce na własną rękę.

Jesteśmy organizatorami wyjazdów slow, ale także zajmujemy się różnymi tematami specjalistycznymi przy okazji naszych działań jako przewodnicy miejscy po Krakowie.

Slowtravelowcy to ludzie otwarci, chętni na przyswajanie rzetelnej wiedzy i dlatego poniżej przedstawiamy nasze licencje, dzięki którym możemy oprowadzić Was po prawie wszystkich miejscach w Krakowie 🙂

Małgorzata Zielina

licencja przewodnika po Krakowie

przewodnik po Zamku Królewskim na Wawelu

przewodnik po Podziemiach Rynku

przewodnik po Fabryce Schindlera

przewodnik po Ojcowskim Parku Narodowym

Tomasz Walczyk

licencja przewodnika po Krakowie:

przewodnik po Zamku Królewskim na Wawelu

przewodnik po Fabryce Schindlera

przewodnik po Ojcowskim Parku Narodowym

Choć zdaniem Leszka Mazana – Kraków to pępek świata, my mamy nieco odmienne zdanie i z największą ochotą zabierzemy Was poza miasto, na bliskie i dalsze wyjazdy.

Współpracujemy z fantastycznymi, sprawdzonymi, odpowiedzialnymi ludźmi na całkiem niezłym (powierzchniowo) obszarze Polski.